Strona główna POLITYKA Grzegorz Braun wzywa do otwarcia stadionów i hal dla kibiców i amatorów

Grzegorz Braun wzywa do otwarcia stadionów i hal dla kibiców i amatorów

0
Reklama

Grzegorz Braun zorganizował wczoraj konferencje prasową przed halą Podpromie, w której w sobotę siatkarki  Developresu Rzeszów wygrały w pierwszym finałowym pojedynku Tauron Ligi z Chemikiem Police 3-2. Podczas spotkania z dziennikarzami poseł Konfederacji wezwał do otwarcia obiektów sportowych dla amatorów i kibiców.

Poseł Grzegorz Braun od początku podkreślał, że nie ma sportu bez kibicowania:

W tej hali dwa dni temu mieliśmy piękne wydarzenie sportowe, nasze damy, siatkarki, odniosły kolejne zwycięstwo. Niestety przy pustych trybunach. My mogliśmy się tym meczem emocjonować oglądając go tylko na ekranie. I to jest jest złe i niezdrowe. Sport to nie tylko dbałość o własną kondycję fizyczną, ale to także relacje interpersonalne.

Reklama

Parlamentarzysta zaapelował do rzeszowskich kibiców, by ponad podziałami aktywnie włączali się w walkę o swoje prawa. Powoływał się na przykład Teksasu, gdzie na arenach sportowych trybuny wypełnione są fanami.

Kandydat Konfederacji na prezydenta Rzeszowa zapowiedział, że „pójdzie do sądu z każdym, kto będzie przeszkadzał Rzeszowianom w dbaniu o należytą kondycję fizyczną i psychiczną”. Podkreślał, że będąc gospodarzem miasta chciałby wspierać sport: szkolny, amatorski i zawodowy.

Zachęcamy do obejrzenia całości konferencji:

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!