Strona główna RZESZÓW Grzegorz Braun twierdzi, że kontrkandydaci są nieuczciwi w walce wyborczej

Grzegorz Braun twierdzi, że kontrkandydaci są nieuczciwi w walce wyborczej

116
0

W piątek odbyła się konferencja prasowa kandydata na urząd prezydenta Rzeszowa, Grzegorza Brauna, podczas której poruszono kwestię zbliżających się wyborów w stolicy województwa.

Główny temat dotyczył możliwości fałszowania wyborów, które 13 czerwca odbędą się w Rzeszowie.
Grzegorz Braun, kandydat na urząd prezydenta miasta zapewnił: “My robimy, co możemy, przestrzegając prawa.
Komitet wyborczy zbiera fundusze z zachowaniem ścisłych zasad. Limit na kampanię samorządową to 60 groszy na mieszkańca miasta. Czy to dobry prognostyk, jeśli nasi konkurenci w sposób jawny, bez żenady przekraczają ten budżet? Jeśli w tej sprawie nie grają uczciwie, co będzie dalej?”.


Miłosz Platowski, koordynator wojewódzki “Pilnuj wyborów”, przedstawił stopień zaangażowania ruchu w wybory w Rzeszowie: “Będziemy czuwać nad procesem w okręgowych komisjach wyborczych. Posiadamy system informatyczny, który alternatywnie zlicza głosy. W razie nieprawidłowości będziemy interweniować prawnie oraz informować media. Zapraszamy wszystkich na stronę www.pilnujwyborow.pl”. Zwrócono uwagę na to, jak przesunięcie terminu wyborów oddziałuje na finanse komitetów wyborczych. Poruszono również kwestię nieuczciwych działań sztabów kontrkandydatów, dotyczących reklamy wielkopowierzchniowej. Jacek Oberland, pełnomocnik finansowy komitetu, mówił: “Gdybyśmy wydali wszystkie pieniądze na reklamy wielkopowierzchniowe, nie moglibyśmy np. wydać gazetki – zabronione są przecież nieodpłatne, uprzejmościowe usługi”.


Na konferencji pojawił się temat wyroków sądów w sprawie maseczek. Kazimiera Sarzyńska opowiadała o ubiegłorocznych wyborach: “Jako członek komisji w Jeżowem odmówiłam zasłonięcia ust i nosa – mimo braku podstawy prawnej komendant policji w Nisku skierował sprawę do sądu. Dziś stoję przed Państwem już z wyrokiem – sąd uniewinnił mnie. Będę domagać się, aby osoby, które przekroczyły swoje uprawnienia, poniosły tego konsekwencje. Zachęcam Państwa, abyśmy nie rezygnowali ze swoich praw. Nasi przodkowie przelewali krew, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju, a my oddajemy naszą wolność w imię świętego spokoju”. Konferencję zakończono wezwaniem do przeprowadzenia uczciwego głosowania w Rzeszowie. Grzegorz Braun podsumował: “Moja kandydatura jest kandydaturą bez zakulisowych zobowiązań, bez długów wdzięczność”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here