Strona główna POLITYKA Grzegorz Braun o problemach komunikacyjnych Rzeszowa

Grzegorz Braun o problemach komunikacyjnych Rzeszowa [foto, video]

455
0

Kandydat na prezydenta Rzeszowa Grzegorz Braun zorganizował wczoraj konferencje prasową na Placu Wolności w celu przedstawienia swoich pomysłów na rozwiązanie problemów komunikacyjnych stolicy województwa.

Kandydat wskazywał, że problemy komunikacyjne należy rozwiązywać we współpracy z gminami sąsiadującymi, których mieszkańcy często pracują w Rzeszowie.

Trzeba się zastanowić jaki pożytek z infrastruktury będą mieli Ci Rzeszowianie z wyboru, którzy codziennie przybywają tutaj do nauki, do pracy z sąsiadujących gmin. Potrzebujemy parkingów przesiadkowych na obrzeżu naszego miasta, potrzebujemy wychodzić na przeciw użytkowników jednośladów. To wszystko bez ekstrawagancji, na miarę możliwości finansowych miasta i na miarę wizji przyszłości trzeba robić. Trzeba to powiedzieć, że Rzeszów nie nadążył za własnym rozwojem. Korki mamy tutaj jak na Manhattanie, a pejzaż chwała Bogu jeszcze nie. Trzeba je rozładowywać, zajmować się tym co jest na bieżąco do załatwienia.

Grzegorz Braun podkreślał, że należy zastosować nowoczesne rozwiązania komunikacyjne. Zaproponował transport „autonomiczny” zależny od potrzeb. Skrytykował jednak nieopłacalną według niego budowę nadziemnej kolejki jednoszynowej „monorail”.

Jeśli ktoś państwu obiecuje takie technicznie nie przyszłościowe rozwiązanie jak monorail, wypada, żeby przekazał ile utrzymanie takiej infrastruktury będzie kosztowało budżet miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here