Strona główna POLITYKA Grzegorz Braun na osiedlu Korona. Wzywa kontrkandydatów do działań

Grzegorz Braun na osiedlu Korona. Wzywa kontrkandydatów do działań

0
Reklama

Wczoraj Komitet Wyborczy Wyborców „Grzegorz Braun – Konfederacja” zorganizował briefing prasowy na osiedlu Korona przy ulicy Załęskiej. Mieszkańcy nowo wybudowanych mieszkań od 3 lat borykają się tam z problemem zalewania piwnic w blokach.

Poseł Grzegorz Braun już dwa tygodnie temu pojawił się na osiedlu Korona odpowiadając na prośbę mieszkańców. Po zbadaniu sprawy i przeanalizowaniu dokumentacji okazuje się, że nie dopełniono odpowiednich procedur, związanych z przygotowaniem terenu pod budowę, w tym właściwego odwodnienia tego miejsca, zrealizowanego przez wykonanie instalacji melioracyjnej.

Tomasz Buczek – pełnomocnik wyborczy KWW „Grzegorz Braun – Konfederacja” przedstawił planszę, na której można było zaobserwować dotychczasowe projektowanie budownictwa miejskiego, realizowane na tzw. „WZ-tkach”, czyli Warunkach Zabudowy, ale bez odpowiedniego planu zagospodarowania przestrzennego. Miejsca takie, jak tereny przy ulicy Załęskiej i Księżycowej powinny najpierw wyposażone być w kanalizację deszczową, melioracyjną, gdyż zabudowa mieszkaniowa na tego typu gruntach skutkuje zalewaniem piwnic, przemakaniem fundamentów i ścian, a następnie grzybem na ścianach mieszkań. Budowanie kolejnych, sąsiednich bloków odbywa się z pominięciem głosu mieszkańców, a nawet bez ich wiedzy. Taka sytuacja nie może mieć dalej miejsca, dlatego Grzegorz Braun przedstawia konkretnie rozwiązania.

Reklama

Grzegorz Braun przypomniał, że podczas pierwszej wizyty w tym miejscu, gdy akurat były dni deszczowe, mieszkańcy brodzili w wodzie po kostki, zarówno na parkingu przed blokiem, jak i w samej piwnicy, gdzie mają swoje komórki lokatorskie. Pierwszy zarządca oczekiwał, że koszty związane z poprawą tej sytuacji mają ponieść sami mieszkańcy. Poseł Grzegorz Braun nie wyobraża sobie, żeby mieszkańcy mieli płacić drugi raz – najpierw za zakup mieszkania, a potem znów za wykonanie kanalizacji deszczowej.

Wezwanie kontrkandydatów do działania

Kandydat na Prezydenta Rzeszowa Grzegorz Braun cieszy się, że zainteresowanie tematem okazali pozostali kandydaci ubiegający się o fotel Prezydenta Miasta. Każdego z nich zaprasza do działania zgodnie z ich własnymi kompetencjami i dla każdego ma gotowe zadanie. Według Brauna Konrad Fijołek powinien zwołać jak najprędzej posiedzenie Rady Miejskiej celem podjęcia odpowiedniej uchwały, której projekt kandydat Konfederacji wczoraj złożył w Ratuszu. Projekt tej uchwały otrzymali także od posła mieszkańcy osiedla Korona. Parlamentarzysta wskazał działania do podjęcia również dla pozostałych kandydatów. Wojewoda Ewa Leniart powinna jak najprędzej wygospodarować środki finansowe z budżetu województwa, które zabezpieczą projekty melioracyjne w Rzeszowie i na Podkarpaciu, a wiceminister Marcin Warchoł, uruchomić odpowiednie procesy w Prokuraturze, która przyjrzy się, czy aby nie naruszono przepisów prawa przy projektowaniu i budowie tego osiedla.

Niech kandydaci nie czekają do wyborów, obiecując że dopiero po nich zajmą się tematem. Niech zaczną działać już dziś. ”Radny Fijołek, wojewoda Leniart, wiceminister Warchoł – macie pole do popisu”.

Poseł Grzegorz Braun zapowiedział również wysłanie pisma do Prokuratury Krajowej, aby ta przyjrzała się ogólnie wszystkim sprawom związanym z budowaniem nowych osiedli w Rzeszowie.

Tomasz Buczek przypomniał na koniec, że to właśnie pan radny Konrad Fijołek jest osobą, która przez lata trwała w układzie odrzucającym plany zagospodarowania przestrzennego. Pan Radny Fijołek projekt obywatelski uchwały przygotowany przez grupę stowarzyszeń Razem dla Rzeszowa nazwał kiedyś bublem prawnym. Może dziś naprawi swój ówczesny błąd.

Na konferencji prasowej pojawił się również budowniczy tego osiedla, który zapewnił mieszkańców, że „wszystko będzie dobrze”.

Grzegorz Braun zapowiedział, że będzie osobiście przyglądał się sprawie złożonej w Urzędzie Miasta petycji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!