Strona główna POLITYKA Grzegorz Braun chce żeby Rzeszów był centrum podkarpackiej turystyki

Grzegorz Braun chce żeby Rzeszów był centrum podkarpackiej turystyki

0
Reklama

Komitet wyborczy Grzegorza Brauna zorganizował dziś przy ul. 3 maja konferencję prasową podczas której kandydat na prezydenta przedstawiał pomysły na to, aby Rzeszów stał się stolicą turystyczną regionu.

W imieniu branży turystycznej przemawiał Ryszard Skotniczny wiceprezes Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, który stwierdził, że dotychczas współpraca pomiędzy branżą turystyczną w województwie, a miastem w praktyce nie istniała. Narzekał na brak punktu informacji turystycznej na lotnisku w Jasionce i problemy z trasą podziemną. Dodał, że Rzeszów powinien walczyć o organizację dużych kongresów.

Na konferencji pojawił się również Łukasz Bartoszek, przedsiębiorca z branży IT, który wraz ze znajomymi z branży turystycznej tworzy wielojęzyczną aplikację mobilną, która miałaby ułatwić turystom poruszanie się po Rzeszowie.

Reklama

Grzegorz Braun podkreślał, że Rzeszów powinien wykorzystać swoje położenie i dziedzictwo, by stać się stolicą podkarpackiej turystyki.

Rzeszów ma być centrum ruchu turystycznego, rekreacji, sportu i rozrywki i całego tego przemysłu związanego z organizacjami konferencji, a także wydarzenia o charakterze politycznym, naukowym oraz turystyka weekendowa, zorganizowana, grupowa czy indywidualna.

Kandydat na prezydenta Rzeszowa zaznaczył, że 40 tysięcy złotych rocznie na promocję turystyki to zbyt skromne środki.

Przedstawicielka sztabu poinformowała, że w niedzielę 16 maja na Rynku w Rzeszowie od 11 do 12 odbędzie się odcinkowa Strefa Uśmiechu z watą cukrową, bajkowymi maskotkami, pokazami baniek mydlanych i.tp.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!