Strona główna WIADOMOŚCI Gruzini pracowali nielegalnie. Będą musieli opuścić Polskę

Gruzini pracowali nielegalnie. Będą musieli opuścić Polskę

0
Reklama

W ostatnich dniach funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce wspólnie z Policją oraz Państwową Inspekcją Pracy skontrolowali ponad 800 cudzoziemców pod kątem legalności pobytu w Polsce. Wykryli nieprawidłowości.

Kontrole przeprowadzono na terenie powiatu rzeszowskiego. Funkcjonariusze SG wspierani przez policjantów i pracowników PIP pojawili się w zakładach pracy oraz miejscach zakwaterowania obcokrajowców. W ramach prowadzonych działań skontrolowano łącznie 809 cudzoziemców pochodzących z Ukrainy, Gruzji, Mołdawii, Nepalu, Kazachstanu, Białorusi, Filipin oraz Armenii. W wyniku przeprowadzonych czynności ujawniono 9 obywateli Gruzji nielegalnie przebywających w Polsce. Wobec Gruzinów Komendant PSG w Rzeszowie-Jasionce wszczął postępowania w sprawie zobowiązania do powrotu, cudzoziemcy opuszczą terytorium Polski.

Reklama

W związku z nieprawidłowościami wszczęto kontrolę w zakresie legalności powierzania i wykonywania pracy. Agencja zatrudnienia z województwa pomorskiego kierowała obcokrajowców do świadczenia pracy na terenie powiatu rzeszowskiego. Za powierzenie nielegalnego wykonywania pracy cudzoziemcom właścicielowi agencji grozi wysoka kara grzywny. Mundurowi kontynuują czynności w tej sprawie.

Reklama
Poprzedni artykułUkradł rower, bo… nie chciało mu się iść
Następny artykułJuż w piątek U-18 Polska-Słowacja. W kadrze Włodarskiego są zawodnicy z Podkarpacia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!