Strona główna LUBACZÓW Groźny pożar w Jędrzejówce

Groźny pożar w Jędrzejówce [foto]

0
Fot. źr. OSP Narol
Reklama

W poniedziałek 2 stycznia w Jędrzejówce w gm. Narol doszło do poważnego pożaru. Ogień strawił budynek gospodarczy, wyrządzając spore szkody. Spłonęły samochody, motocykl oraz wełna mineralna. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej, w tym OSP Narol.

Druhowie z Narola opisali na Facebooku akcję gaśniczą:

Reklama

Do pojawienia się ognia doszło przed godziną 18tą. Wyjechaliśmy dwoma zastępami w 8-mio osobowym składzie. Z daleka było widać dużą łunę, co nie zwiastowało niczego dobrego. Po dojeździe na miejsce stwierdziliśmy rozwinięty pożar zagrażający pobliskim budynkom. Nasz dowódca zgłosił dyżurnemu, że potrzebne będą kolejne siły i środki do walki z ogniem, następnie rozkazał podawać jeden prąd wody w obronie budynku mieszkalnego oraz jeden w obronie budynku gospodarczego znajdującego się na sąsiedniej posesji, natomiast trzeci w natarciu na płonący budynek.

W międzyczasie organizowaliśmy zasilanie w wodę a także przygotowaliśmy kolejny punkt zasilania dla kolejnych jednostek.

Kilkanaście minut później dotarły ciężkie zastępy z Cieszanowa i Lubaczowa. Dalsza część akcji polegała na ugaszeniu pożaru a następnie na rozbiórce budynku oraz dogaszaniu zgliszczy. W budynku znajdowały się 3 samochody, motocykl oraz wiele wartościowego sprzętu a także duży zapas wełny budowlanej.

Właścicielowi udało się jedynie uratować jeden z pojazdów którego temperatura i tak znacząco pokiereszowała. Straty wyniosą prawdopodobnie kilkaset tysięcy złotych. Działania trwały około 5 godzin. W akcji brały udział 4 zastępy OSP i PSP a z ogniem walczyło 16 strażaków.

Zobaczcie zdjęcia:

Poprzedni artykuł64-latka w szpitalu. Została potrącona na przejściu [foto]
Następny artykułUkradł blisko 1000 l ON z koparki, na której pracował

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!