Strona główna BRZOZÓW Groźne zderzenie z sarną. Zwierzę nie przeżyło

Groźne zderzenie z sarną. Zwierzę nie przeżyło

0
Reklama

Kolizja z dzikim zwierzęciem może się zdarzyć każdemu. Warto zatem pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Wczoraj, 23-letnia kobieta zderzyła się z sarną, która wbiegła nagle przed jej samochód. Zwierzę niestety nie przeżyło zderzenia.

Wczoraj przed godz. 19, policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej z udziałem dzikiej zwierzyny. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej w Bliznem. Jak ustalili funkcjonariusze, 23-letnia kobieta, kierująca samochodem osobowym, jadąc w kierunku Jasienicy Rosielnej, zderzyła się z sarną, która wybiegła nagle przed jej lexusa. Kobieta w tym zdarzeniu nie doznała żadnych obrażeń, niestety zwierzę nie przeżyło.

Reklama

Co robić jeśli do takiego zdarzenia dojdzie?

  •  zabezpieczyć miejsce zdarzenia, zjechać na pobocze i wystawić trójkąt ostrzegawczy,
  •   jeśli są osoby ranne, powinniśmy niezwłocznie udzielić im pomocy,
  •  każdorazowo, o miejscu i okolicznościach zdarzenia należy zawiadomić służby, korzystając z numerów alarmowych – nawet jeśli szkody materialne są niewielkie i nie ma rannych; policjanci sporządzą dokumentację ze zdarzenia potrzebną ubezpieczycielowi i powiadomią osoby odpowiedzialne za zabranie zwierzęcia z drogi,
  • nie można samemu przemieszczać, usuwać z jezdni potrąconego lub martwego zwierzęcia ani nawet go dotykać – może mieć wściekliznę, a oszołomione i ranne może nagle zaatakować.

Pamiętajmy!

Znak drogowy A-18b, nie tylko ostrzega kierowcę o możliwości napotkania na drodze dzikich zwierząt, ale także nakłada na niego obowiązek jazdy z zachowaniem szczególnej ostrożności. Kierowca w każdej chwili musi być gotowy do awaryjnego hamowania.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!