Strona główna DĘBICA Grozili nożem 89-latce na cmentarzu. Nastolatków czeka kara

Grozili nożem 89-latce na cmentarzu. Nastolatków czeka kara

0
Reklama

Trzech nastolatków odpowie za usiłowanie rozboju. Najpierw zaatakowali seniorkę odwiedzającą cmentarz, następnie 15-latka, któremu chcieli odebrać pieniądze. Napastnicy grozili 89-letniej kobiecie nożem, a 15-latka pobili. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze ustalili i zatrzymali dwóch sprawców. Trzeci został zatrzymany nazajutrz. O dalszym losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

W czwartek dębiccy policjanci przyjęli zgłoszenie o usiłowaniu rozboju, do jakiego doszło na cmentarzu w Dębicy. Jak ustalili funkcjonariusze, do odwiedzającej nekropolie, 89-letniej kobiety, podeszło dwóch nastolatków, którzy grożąc użyciem noża, zażądali od niej pieniędzy. Napastnicy uciekli, gdy na cmentarzu pojawiły się osoby postronne. Kilka godzin później, ci sami chłopcy wspólnie z trzecim kolegą, na ul. Ks. Popiełuszki w Dębicy, pobili 15-latka. Z plecaka nastolatka, chcieli zabrać pieniądze.

Reklama

Funkcjonariusze podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawców rozboju. Tego samego dnia zatrzymali dwóch chłopców – 14 i 15-letnich mieszkańców Dębicy. Następnego dnia został zatrzymany trzeci z napastników. To 14-letni mieszkaniec Dębicy.

W piątek na wniosek dębickich policjantów, Sąd Rejonowy w Dębicy, zastosował wobec nieletnich środek poprawczy w postaci, umieszczenia ich w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy. 

Podczas przesłuchania nastolatkowie złożyli wyjaśnienia. Teraz odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!