Strona główna JAROSŁAW Groził w sklepach nożem w ręku. Trafił do aresztu

Groził w sklepach nożem w ręku. Trafił do aresztu

0
Reklama

W środę 17 stycznia po godz. 14, dyżurny jarosławskiej komendy został powiadomiony, że w jednym ze sklepów przy ul. 3-go Maja w Jarosławiu, doszło do wymuszenia rozbójniczego przez sprawcę, który uciekł. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci.

Z relacji ekspedientki wynikało, że chwilę wcześniej nieznany jej, zamaskowany mężczyzna, który trzymał w ręce nóż, zagroził użyciem przemocy i zażądał od niej pieniędzy. Kobieta obawiając się o swoje życie, spełniła żądanie mężczyzny. Po zabraniu gotówki, sprawca uciekł w nieznanym kierunku.

Reklama

Podczas wykonywanych czynności, policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie, do którego doszło tego samego dnia, w jednym ze sklepów na ul. Franciszkańskiej w Jarosławiu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca działał w podobny sposób. W tym przypadku, sprzedajaca zaczęła wzywać pomocy i sprawca uciekł.

Jarosławscy kryminalni bardzo dokładnie sprawdzili  wszystkie zebrane w sprawie informacje i przeanalizowali zabezpieczone nagrania z monitoringu. Już kolejnego dnia, zidentyfikowali i zatrzymali mężczyznęmogacego mieć związek z tymi zdarzeniami. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Jarosławia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W prokuraturze usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego i usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego, sąd zdecydował, że 35-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Poprzedni artykułTrzy lata był poszukiwany, wpadł w ręce policji
Następny artykuł23-latek rekordzistą w przekroczeniu prędkości w Krośnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!