Strona główna NISKO Grozi mu do 2 lat więzienia. 19-latek przekroczył prędkość

Grozi mu do 2 lat więzienia. 19-latek przekroczył prędkość

0
Reklama

Do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna, to niektóre z konsekwencji z jakimi musi się liczyć 19-letni kierowca opla. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypominamy o możliwości korzystania z tej aplikacji, dzięki której można przekazać informacje o potencjalnych zagrożeniach.

Policjanci z niżańskiej drogówki sprawdzali w minionym tygodniu prędkość z jaką poruszają się kierowcy, między innymi w miejscowości Łazory. Funkcjonariusze weryfikowali w tym miejscu zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Około godz. 19 policjanci zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Okazało się, że kierujący pojazdem 19-latek przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 37 km/h. Dalsza kontrola wykazała, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Reklama

Za przekroczenie dozwolonej prędkości mężczyzna został ukarany wysokim mandatem oraz punktami karnymi. Za prowadzenie pojazdu, mimo cofniętych uprawnień mieszkaniec powiatu biłgorajskiego odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


Przypominamy o możliwości korzystania z narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej zgłaszane są zagrożenia, które są najbardziej uciążliwe w miejscu zamieszkania. Są to m.in.: nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Mapa to swoista platforma wymiany informacji, przy pomocy której obywatel, w trosce o wspólne bezpieczeństwo, dzieli się z Policją informacjami o potencjalnych zagrożeniach. Natomiast pamiętajmy, że w przypadku pilnych spraw takich jak zagrożenie życia lub zdrowia należy zawsze dzwonić na numer alarmowy 112.

Reklama
Poprzedni artykułPola Matuszek wciąż w śpiączce. Rodzice proszą o modlitwę
Następny artykułWilk biegł obwodnicą Kolbuszowej [video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!