Strona główna JAROSŁAW Grota solna w Pruchniku czeka na turystów. Jutro dzień otwarty

Grota solna w Pruchniku czeka na turystów. Jutro dzień otwarty

73
0

Trwająca od ubiegłego roku inwestycja gminna – budowa groty solnej w Pruchniku dobiegła końca. Grota została zakończona i trwają przygotowania do oficjalnego otwarcia. Co prawda będzie ona do dyspozycji mieszkańców i turystów dopiero po 20 czerwca br., jednak już dzisiaj zachęcamy do zapoznania się z planowaną działalnością poprzez udział

w dniu otwartym Groty w dniu 6 czerwca br. w godz. 14:00-19:00 

Będzie można wówczas uzyskać informacje nt. działalności, oferowanych usług oraz możliwych zapisów.

W grocie solnej będzie do dyspozycji m.in. 7 leżaków, tężnia, czy generator soli. Jest to niezwykle ciekawy i innowacyjny obiekt w naszym regionie, który świetnie wpisuje się w aktualne zapotrzebowanie na tego typu zabiegi ze względu na panującą sytuację epidemiczną, a bardzo ważnym jest fakt, że z groty solnej będzie mogło darmowo skorzystać ok. 280  mieszkańców Gminy Pruchnik miesięcznie.

Cały budynek składa się z dwóch części, w pierwszej znajduje się wspomniana powyżej grota solna, z której częściowo będzie możliwość nieodpłatnego korzystania, w drugiej natomiast odpłatnie będą świadczone:

1) usługi rehabilitacyjne związane z problemami ze strony układu oddechowego, szczególnie po zakażeniu koronawirusem:

  • terapia polem elektromagnetycznym,
  • terapia hiperbaryczna,

2) rehabilitacja ogólnoustrojową

  • ćwiczenia ogólnousprawniające dostosowywane indywidualnie dla klienta,
  • stymulujące masaże,
  • aromatoterapia,

3) zestaw zabiegów oddechowych, rozluźniających i rozciągających przy relaksującej muzyce, przygotowanych indywidualne dla określonych grup klientów.

Planowana komora hiperbaryczna, na chwilę obecną, będzie jedyną w powiecie jarosławskim i przemyskim.

Budowa groty solnej w Pruchniku to inwestycja zrealizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj” przez firmę Usługi Stolarsko – Budowlane Marek Kurpiel z Tyniowic. Koszt całkowity to  598 150 zł, z czego dofinansowanie  w ramach  PROW 2014-2020 na operację typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej” wyniosło 173 249 zł pozostała kwota to środki z budżetu Gminy Pruchnik.

źr. pruchnik.hg.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here