Strona główna POLSKA I ŚWIAT Grecja: Kibice rozbili muzułmańską manifestację

Grecja: Kibice rozbili muzułmańską manifestację

0
Reklama

Antyislamskie nastroje rozlewają się na całą Europę. Wczoraj grupa imigrantów z Pakistanu chciała na jednej z ateńskich ulic świętować urodziny proroka Mahometa. To jednak nie spodobało się kibicom PAOKu Saloniki, którzy przybyli do Aten na mecz piłkarski.

W niedzielę w Atenach rozgrywany był mecz pomiędzy stołecznym Panioniosem Ateny a PAOKiem Saloniki. Specjalnie na ten mecz do stolicy Grecji przybyli kibice PAOKu. Przyjezdni pojawili się w stolicy znacznie wcześniej, dlatego całą grupą udali się do centrum miasta. W tym samym czasie, na jednej z ateńskich ulic ponad 100 Pakistańczyków, uczestniczyło w uroczystościach mających na celu uczczenie urodzin proroka Mahometa.
Manifestacja zorganizowana przez imigrantów z Bliskiego Wschodu ewidentnie nie przypadła do gustu krewkim fanom drużyny z Salonik. Zebrani kibice widząc na swojej drodze sporą grupę muzułmanów, postanowili rozpędzić ich zgromadzenie. Muzułmanie widząc nadciągających kibiców, początkowo próbowali ich prowokować. W momencie gdy fani PAOKu ruszyli do ataku, zebrani Pakistańczycy ratowali się ucieczką.  Ci, którym nie udało się uciec zostali poturbowani.
Źródło: onet.pl/youtube/stadionowioprawcy

Reklama
Poprzedni artykułW całym kraju znikają bankomaty
Następny artykułArcybiskup Mieczysław Mokrzycki i Marek Strączek „Zasłużeni dla Województwa Podkarpackiego”