Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 42-letniego kierowcę audi. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Okazało się, że prawo jazdy stracił 5 lat temu. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Ponadto policjanci ustalili, że 42-letni kierowca audi nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna stracił prawo jazdy w 2013 roku.

Nieodpowiedzialny mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, odpowie także za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Policja przypomina:

  • Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila, to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych – w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.
  •  Jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

 

źr. KMP Tarnobrzeg