Strona główna PRZEMYŚL GPS wskazał mu najszybszą trasę na Ukrainę, przez zieloną granicę

GPS wskazał mu najszybszą trasę na Ukrainę, przez zieloną granicę

0
Reklama

Patrol Straży Granicznej z Medyki zatrzymał Rumuna, który samochodem osobowym usiłował przekroczyć granicę w miejscu niedozwolonym. Tłumaczył, że była to najszybsza trasa do Ukrainy wskazywana przez nawigację.

Do zdarzenia doszło 15 kwietnia na odcinku polsko-ukraińskiej granicy ochranianym przez funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Medyce.

Mundurowi wyposażeni w kamery termowizyjne zauważyli samochód osobowy zbliżający się w rejon tzw. zielonej granicy. W pewnym momencie kierowca przyspieszył z zamiarem przekroczenia granicy. Mundurowi natychmiast przystąpili do zatrzymania. Jak się okazało, pojazd prowadził 35-letni obywatel Rumunii. Mężczyzna tłumaczył, że nie chciał czekać w kolejce. Zależało mu aby szybko dotrzeć do Ukrainy, więc w nawigacji wybrał najkrótszą trasę. Dodał, że po drugiej stronie granicy czekała na niego dziewczyna.

Reklama

Ostatecznie okazało się, że mężczyzna miał nieważny paszport. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i sam zrezygnował z dalszej podróży na Ukrainę.  

Reklama
Poprzedni artykułTragiczny pożar w Turbi. Znaleziono ciało mężczyzny [foto]
Następny artykułWręczono promesy na zakup samochodów dla jednostek OSP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj