Strona główna PRZEMYŚL GPS wskazał mu najszybszą trasę na Ukrainę, przez zieloną granicę

GPS wskazał mu najszybszą trasę na Ukrainę, przez zieloną granicę

0
Reklama

Patrol Straży Granicznej z Medyki zatrzymał Rumuna, który samochodem osobowym usiłował przekroczyć granicę w miejscu niedozwolonym. Tłumaczył, że była to najszybsza trasa do Ukrainy wskazywana przez nawigację.

Do zdarzenia doszło 15 kwietnia na odcinku polsko-ukraińskiej granicy ochranianym przez funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Medyce.

Mundurowi wyposażeni w kamery termowizyjne zauważyli samochód osobowy zbliżający się w rejon tzw. zielonej granicy. W pewnym momencie kierowca przyspieszył z zamiarem przekroczenia granicy. Mundurowi natychmiast przystąpili do zatrzymania. Jak się okazało, pojazd prowadził 35-letni obywatel Rumunii. Mężczyzna tłumaczył, że nie chciał czekać w kolejce. Zależało mu aby szybko dotrzeć do Ukrainy, więc w nawigacji wybrał najkrótszą trasę. Dodał, że po drugiej stronie granicy czekała na niego dziewczyna.

Reklama

Ostatecznie okazało się, że mężczyzna miał nieważny paszport. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i sam zrezygnował z dalszej podróży na Ukrainę.  

Reklama
Poprzedni artykułTragiczny pożar w Turbi. Znaleziono ciało mężczyzny [foto]
Następny artykułWręczono promesy na zakup samochodów dla jednostek OSP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!