Strona główna JAROSŁAW Gniewczyna Łańcucka, Pawłosiów, Przeworsk: Powstanie strzelnica MON

Gniewczyna Łańcucka, Pawłosiów, Przeworsk: Powstanie strzelnica MON

0
Reklama

Od przyszłego roku Ministerstwo Obrony Narodowej szykuje budowę własnych strzelnic. Pomysł na powstanie strzelnicy zrodził się także na Podkarpaciu.


Strzelnica w każdym powiecie to pomysł Ministerstwa Obrony Narodowej. Jedna z pierwszych strzelnic miałaby powstać na Podkarpaciu, w Pawłosiowie w powiecie jarosławskim.
Strzelnica ma powstać w miejscu zlikwidowanej w latach ’70 minionego wieku w Pawłosiowie k. Jarosławia. Kolejna, prywatna, ma powstać w Gniewczynie Łańcuckiej, gdzie pomysł wysnuł Związek Strzelecki.

Strzelnice mają być otwarte dla wszystkich i znajdować się w każdym powiecie, jest to program przygotowywany przez MON, który ma obowiązywać od nowego roku.  Mamy zabezpieczone środki i jesteśmy na etapie wprowadzania zmian prawnych. Jest to program związany z dofinansowaniem budowy i rewitalizacji strzelnic. Chcielibyśmy, żeby w każdym powiecie poza jedną kompanią wojsk obrony terytorialnej, jedną szkołą średnią prowadzącą klasy wojskowe, była również jedna strzelnica – otwarta dla wszystkich, prowadzona przez samorząd – zaznaczył M.Dworczyk.
 

źr. MON 

Reklama
Reklama