Strona główna ZDROWIE Głodówka to samo zdrowie

Głodówka to samo zdrowie

0
Reklama

W mediach pojawiają się różne informacje jakoby człowiek musiał jeść dziennie trzy posiłki, inni uważają, że pięć posiłków dziennie to optimum. Jednak człowiek może przeżyć bez pokarmu bardzo długo, niszcząc przy okazji mnóstwo chorób. 

 
Ile człowiek wytrzyma bez pokarmu ?
382 dni – tyle wytrzymał bez jedzenia pewien Szkot, który postanowił schudnąć. W tym zadaniu pomogli mu lekarze, przepisując najzwyklejszą głodówkę. W pierwszym dniu swojego postu mężczyzna ważył 206 kg.  Wydawać by się mogło, że mężczyzna po kilku dniach straci siły i powróci do jedzenia, jednak ten człowiek wykonywał wszystkie swoje wcześniejsze zadania i czuł się lepiej. Jego jedynymi posiłkami były napoje, a lekarskie badanie poziomu cukru wykazywało, że pacjent naprawdę nic nie je. Po 382 dniach waga pod naszym bohaterem wskazała 80 kg. Jego pierwszym posiłkiem po głodówce było jajko, kromka chleba i kawa, jak tłumaczył w późniejszym wywiadzie po tym posiłku czuł się strasznie najedzony. Całość przypadku opisana jest w Postgraduate Medical Journal z 1973. 
Innym rekordzistą jest Dennis Galer Goodwin, który w ramach protestu nie jadł 385 dni, niestety informacji o tym przypadku jest niewiele, ponieważ Dennis był jednym z więźniów.
Jak pokazuje pierwszym przykład głodówka pomaga schudnąć, są jednak są inne zalety wstrzemięźliwości od pokarmów:

  • Wzrasta ilość  hormonu wzrostu, czyli ważnego elementu budującego m.in nasze nowe komórki.
  • Wzrasta wytrzymałość tkanki łącznej.
  • Znacznie poprawia się pamięć.
  • Ciśnienie normalizuje się.
  • Usuwamy ogromne ilości toksyn Bez jedzenia, co dziwne, człowiek ma więcej energii, a naukowcy wykazują, że głodówki leczą mnóstwo chorób przewlekłych w tym nowotworów. Przy kilkugodzinnym głodzie często pojawiają się bóle głowy, często jest to spowodowane brakiem wody w organizmie. Po nawodnieniu, bóle te szybko mijają. 
    Nikt nie redakcji nie zaleca długotrwałych głodówek, a jeśli już chcecie spróbować skonsultujcie się z lekarzem i róbcie to powoli z dnia na dzień. Polecamy jednak sprawdzić swój organizm i nie jeść jeden dzień w tygodniu, a nasze zdrowie znacznie się poprawi. 
Reklama