Ropczyccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do sklepu spożywczego w Gliniku. Ukradli wyroby tytoniowe i artykuły spożywcze warte ponad 1500 złotych. Obaj usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Pod koniec sierpnia dyżurny ropczyckiej jednostki otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów spożywczych w Gliniku. Policjanci będący na miejscu ustalili, że sprawcy wypchnęli jedno ze sklepowych okien i weszli do środka, skąd ukradli artykuły spożywcze, papierosy i alkohol. Powstałe straty wyceniono na ponad 1500 złotych.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli ślady pozostawione przez włamywaczy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili i zatrzymali sprawców.

Jednym z nich okazał się 42-letni mieszkaniec gminy Wielopole Skrzyńskie. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo. Okazało się również, że nie było to jedyne przestępstwo jakie w ostatnim czasie popełnił mężczyzna. W sierpniu włamał się do altanki znajdującej się w miejscowości Nawsie, skąd skradł mi.n. butle gazowe, wkrętarkę oraz kuchenkę turystyczną.

42 latkowi oraz jego 40-letniemu koledze, także mieszkańcowi gm. Wielopole Skrzyńskie, zostały przedstawione zarzuty, do których się przyznali. Mężczyźni odpowiedzą teraz za popełnione czyny przed sądem.

Przestępstwo jakiego dopuścili się obaj mężczyzni zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat, natomiast za popełnione w recydywie, grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

źr. KPP Ropczyce