Strona główna #ZwiedzamyPodkarpacie Gdzie na majówkę na Podkarpaciu w czasie pandemii?

Gdzie na majówkę na Podkarpaciu w czasie pandemii? [TOP 5 miejsc]

0

Już niebawem długo wyczekiwany długi majowy weekend. W tym to czasie wiele osób wybiera się na przejażdżki do ciekawych miejsc. Ze względu na trwającą pandemię, wyjazdy zagraniczne, a także dalsze wyprawy do turystycznych kurortów są niemożliwe. Z tego względu przygotowaliśmy listę miejsc, które można odwiedzić w majowy weekend, a które są otwarte i możliwe do zwiedzania.

Ruiny klasztoru w Zagórzu

Klasztor w Zagórzu to jeden z nielicznych zachowanych do dzisiejszych czasów obiektów kultu religijnego w Polsce, które posiadały cechy obronne. Mimo upływu lat, ruiny klasztoru przyciągają turystów z całego kraju. Widok z ruin niedaleko Sanoka zapiera dech w piersiach.

Wieża widokowa w Mucznem

Obiekt o konstrukcji stalowo–drewnianej i wysokości całkowitej 34 metrów, wyposażony jest w taras widokowy, z którego rozciąga się panorama na dolinę górnego Sanu i na ukraińskie Bieszczady, zaś na południu widać ciąg najwyższych szczytów z Haliczem, Kopą Bukowską, z całym grzbietem Bukowego Berda, Połoniny Caryńskiej i Wetlińskiej aż po Smerek.

Rezerwat „Bór-Tajęcina”

Rezerwat „Bór” położony w miejscowości Tajęcina k. Głogowa Małopolskiego to rezerwat leśny na terenie powiatu rzeszowskiego, utworzony w 1996 roku w celach dydaktycznych oraz mający za zadanie zachowanie walorów i ochronę naturalnego ekosystemu lasu Puszczy Sandomierskiej. Warto dodać, iż obecnie jest to jej najlepiej zachowany fragment.

Cerkiew św. Dymitra w Starym Dzikowie

 W Starym Dzikowie, pow. lubaczowski, tuż przy granicy z Ukrainą, znajduje się opuszczona cerkiew. To tu Andrzej Wajda kręcił sceny do „Katynia”.

Klasztor Bernardynów w Leżajsku

Leżajska Bazylika Zwiastowania Najświętszej Marii Panny oraz klasztor Ojców Bernardynów to jeden z najważniejszych i zarazem najcenniejszych zabytków sztuki sakralnej z okresu renesansu i baroku oraz miejsce częstych pielgrzymek i kultu maryjnego.

Poprzedni artykułMiasto przejęło działki pod Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne
Następny artykułZderzenie szynobusa z samochodem na przejeździe kolejowym
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here