Nieoficjalnie mówi się, że hala wystawienniczo-kongresowa w Jasionce, G2Arena może stać się szpitalem polowym dla chorych na koronawirusa. W całym kraju powstają takie placówki.

Pierwszy szpital tymczasowy tworzony jest w Warszawie na Stadionie Narodowym. Jak na razie szpitale polowe mają powstać w regionach, gdzie jest największa zachorowalność na wirusa, tj. na Mazowszu, w Wielkopolsce i Małopolsce.

Na Podkarpaciu, w przypadku, gdyby miał powstać takiego rodzaju szpital, brana jest pod uwagę hala wystawienniczo-kongresowa G2Arena w Jasionce.- informuje portal Nowiny24.Nie jest jeszcze pewne, że ten budynek zostanie wykorzystany do celów hospitalizacji chorych na koronawirusa. Jak na razie część szpitali powiatowych i zostanie przekształcona:

Przekształcimy część szpitali powiatowych, dzięki temu będą one wypełniać tylko i wyłącznie funkcje covidowe, a pozostałe przyjmować pacjentów z innymi schorzeniami. Zostanie zwiększona liczba łóżek do walki z koronawirusem oraz wprowadzone udogodnienia dla personelu medycznego – powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia.