W Łańcucie połączony patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz KAS podczas kontroli drogowej ujawnił w jednym z aut ponad 8 tys. paczek papierosów z przemytu. Kontrola mieszkań należących do mężczyzn podróżujących pojazdem doprowadziła do odkrycia magazynu kontrabandy.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Łańcucie na Podkarpaciu. Strażnicy graniczni z placówki w Korczowej wspólnie z funkcjonariuszami KAS prowadzili tam kontrolę drogową. Ich działania skupiały się zwalczeniu nielegalnej migracji oraz przemytu.Kontrabandę ujawniano w trakcie kontroli jednego z aut. Wytypowanym oplem podróżowało dwóch obywateli Polski, mieszkańców Podkarpacia w wieku 40 oraz 45 lat. Mężczyźni przewozili 8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych.Mundurowi postanowili sprawdzić również miejsca zamieszkania mężczyzn. Pod jednym z adresów w Jarosławiu ujawnili kolejne 1,5 tys. paczek.W działaniach uczestniczył pies służbowy Aris. Miał nosa do papierosów, pomógł w znalezieniu żmudnie przygotowanych skrytek.

Łącznie zabezpieczono kontrabandę wartą ponad 130 tys. złotych.

Z związku z popełnionym przestępstwem wszczęto postępowanie karno-skarbowe.

Od początku 2020 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia zabezpieczyli nielegalne papierosy warte ponad 260 tys. złotych.