Strona główna RZESZÓW Fundacja CORE której prezesem jest Sean Penn pomoże uchodźcom z Ukrainy

Fundacja CORE której prezesem jest Sean Penn pomoże uchodźcom z Ukrainy

0
Fot. źr. UM Rzeszów
Reklama

W piątek 25 marca br. w sali Full Marketu przy ul. Rejtana, prezydent miasta Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał porozumienie z fundacji CORE na czele której stoi amerykański aktor Sean Penn.

Samorząd Rzeszowa włączył się w pomoc uchodźcom już od pierwszego dnia wojny. Jednym z punktów takiej pomocy jest podpisanie porozumienia z Fundacją CORE.

Reklama

To wielki wysiłek setek ludzi z naszego miasta, urzędników, wolontariuszy, zwykłych mieszkańców. Przez nasz region i nasze miasto przeszło już ponad milion osób, które uciekły z Ukrainy. Dokonaliśmy cudownych rzeczy, zaopiekowaliśmy się nimi i udzieliliśmy pomocy – komentuje Konrad Fijołek

Obecnie jesteśmy na kolejnym etapie pomocy uchodźcom. I tutaj potrzebujemy wsparcia takich organizacji jak CORE, które mają know-how i doświadczenie. Potrzebujemy takich organizacji, które pracowały na rzecz uchodźców, ludzi poszkodowanych w kataklizmach i tragediach na całym świecie. Bo one mają wiedzę, mają możliwości pomocy – dodaje Prezydent Rzeszowa

Fundacja CORE zakłada możliwość skorzystania ze swoich zasobów tj:

  • wspieranie ukraińskich uchodźców poprzez świadczenie usług w Polsce, w tym koordynację pracy wolontariuszy na rzeszowskim dworcu kolejowym, w punkcie noclegowym, w centrum dystrybucji pomocy humanitarnej i punkcie rejestracji uchodźców.
  • wsparcie nieformalnych ośrodków dla uchodźców,
  • zapewnienie ochrony i pomocy psychologicznej uchodźcom i wolontariuszom.
  • ponadto CORE będzie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie zarządzania sytuacjami kryzysowymi z lokalnymi liderami.
Poprzedni artykułOgromny pożar hali. Nocna akcja straży pożarnej
Następny artykułPolicjanci zabezpieczali wizytę Prezydenta USA [foto, video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!