Strona główna PRZEWORSK Fabryka Wagonów w Gniewczynie Łańcuckiej ponownie w polskich rękach

Fabryka Wagonów w Gniewczynie Łańcuckiej ponownie w polskich rękach

0
fot. Facebook / Dla miłośników kolei - PKP CARGO

PKP Cargo podpisało umowę przejęcia dawnej Fabryki Wagonów w Gniewczynie Łańcuckiej w powiecie przeworskim. Wartość kontraktu wynosi prawie 7,4 miliona euro. W czerwcu zawarto umowę przedwstępną, po spełnieniu wszystkich warunków dokończono transakcję. Pierwsze wagony z logo PKP CARGO mają zjechać z taśmy montażowej na przełomie 2022 i 2023 roku.

To bardzo ważny dzień dla PKP CARGO! Starania o przejęcie dawnej fabryki wagonów w Gniewczynie rozpoczęliśmy jeszcze w 2019 roku i dzisiaj kończymy ten skomplikowany pod względem prawnym proces. Jest to ogromny sukces naszej spółki!– podkreślił Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO

Uruchomienie produkcji wagonów towarowych w Gniewczynie Łańcuckiej planowana jest na przełomie roku 2022 i 2023. Niezbędny w tym celu będzie m.in. zakup i montaż niezbędnych maszyn oraz szkolenie pracowników, a przede wszystkim podpisanie umowy z partnerem, który przekaże technologie produkcji wagonów. Rozmowy w tej sprawie są prowadzone z firmą Wagony Świdnica, która jest polskim oddziałem amerykańskiego koncernu Greenbrier.

Źródło: Facebook / Dla miłośników kolei – PKP Cargo

Poprzedni artykułBenzyna Pb98 przekroczyła psychologiczną granicę 6 zł za litr
Następny artykułNowy dworzec PKS w Rzeszowie? Zobacz wizualizację

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here