Strona główna POLITYKA Ewa Leniart złożyła rezygnację z funkcji wojewody

Ewa Leniart złożyła rezygnację z funkcji wojewody

0
Reklama

Ewa Leniart złożyła rezygnację z funkcji wojewody podkarpackiego. Powodem jest uzyskany przez nią wynik wyborczy w wyborach do Sejmu, który zagwarantował jej wejście do Sejmu.

Zagłosowało na nią ponad 38 tys. wyborców. W związku z jej rezygnacją, obowiązki wojewody będzie pełnić I wicewojewoda Jolanta Sawicka.

Reklama

Ewa Leniart funkcję wojewody pełniła od 2015 r. W wyborach parlamentarnych w 2019 r. startując do Sejmu uzyskała wynik, gwarantujący jej mandat, jednak nie przyjęła go. W 2000 rozpoczęła pracę w nowo utworzonym rzeszowskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu na stanowisku inspektora ds. administracyjnych. Od 2002 do 2005 była kierownikiem referatu w rzeszowskim oddziale IPN, później do 2007 pracowała urzędzie wojewódzkim jako koordynator i dyrektor gabinetu wojewody Ewy Draus. W 2006 została także pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Historii Państwa i Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2007 objęła stanowisko dyrektora oddziału IPN w Rzeszowie.

Reklama
Poprzedni artykuł16-latki zatrzymane z marihuaną. Jedna kierowała bez prawa jazdy
Następny artykułŚwiadek ujął nietrzeźwego Ukraińca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!