Strona główna POLITYKA Ewa Leniart z poparciem Solidarności i Kazimierza Rocheckiego

Ewa Leniart z poparciem Solidarności i Kazimierza Rocheckiego

344
0

Ewa Leniart zorganizowała dziś konferencję prasową z udziałem Kazimierza Rocheckiego. Przewodniczący rady osiedla Śródmieście ogłosił swoją rezygnację w wyborach i poparcie wojewody.

Wcześniej za Ewą Leniart opowiedział się zarząd Regionu Rzeszowskiego Solidarności. W swoim stanowisku napisali o niej w samych superlatywach: Potrafi współpracować z samorządami, otworzyć się na nowe środowiska społeczne i polityczne, skutecznie zabiegać o środki finansowe i rozwiązywać problemy w duchu dialogu społecznego.

Kazimierz Rochecki jest przewodniczącym rady osiedla Śródmieściewiceprezesem stowarzyszenia „Nasz Czysty i Zdrowy Rzeszów”, walczącego ze smrodem z zakładów drobiarskich “Res-Drob” na osiedlu 1000-lecia w Rzeszowie. W przeszłości związany był z Samoobroną. Początkiem marca zapowiadał start w wyborach, ale dziś w ostatnim dniu rejestracji kandydatów ogłosił, że popiera Ewę Leniart:

Program mojego komitetu wyborczego to zdrowy, czysty i zielony Rzeszów. Kiedy spotkałem się z panią Ewą Leniart… okazało się, że nasze programy są naprawdę zbieżne. Wręcz bym powiedział, że bliźniacze.

Rochecki powiedział, że przede wszystkim zależy im na wyprowadzeniu zakładów drobiarskich poza granicę miasta oraz likwidacja tzw. kopciuchów, czyli wymiana pieców do czego należy przekonać mieszkańców. Niedoszły kandydat narzekał, że na osiedlu, którego od 12 lat jest prezesem jest mało terenów zielonych:

Mały plac Dziadosza niedaleko pomnika Adama Mickiewicza, nieduży placyk Zieleni przy placu Wolności i mini park przy Ofiar Getta. Mieliśmy jeszcze wspaniały duży park na terenach pod Wisłokiem, ale zabudowali to i wielkie apartamentowce tam powstają. Nikt nie pytał rady osiedla o zdanie.

Rochecki zasygnalizował jeszcze brak parkingu przy Szpitalu Klinicznym nr 1. Jak twierdzi na tzw. placu garncarskim, aż prosi się o zbudowanie wielopoziomowego parkingu, jednak teren ten miasto sprzedało prywatnemu inwestorowi.

Ewa Leniart dziękując za poparcie wyznała, że to dla niej duże zobowiązanie. Zaznaczyła, że prezydent musi wsłuchiwać się w głosy mieszkańców miasta i prowadzić dialog z radami osiedla.

Rolą mądrego samorządowca jest dbałość o rozwój miasta, ale z poszanowaniem i uwzględnieniem wniosków płynących od mieszkańców-dodała wojewoda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here