Strona główna WIADOMOŚCI Eksperci podkarpackiej KAS zapobiegli nienależnemu zwrotowi ponad 1 mln zł podatku VAT

Eksperci podkarpackiej KAS zapobiegli nienależnemu zwrotowi ponad 1 mln zł podatku VAT

0
Reklama

Podkarpacka Krajowa Administracji Skarbowa wykryła nieprawidłowości w rozliczeniu podatku VAT przez spółkę, która zawyżyła kwotę do zwrotu.

· Dzięki skutecznym działaniom jednego z urzędów skarbowych z woj. podkarpackiego nie zwrócono ponad 1 mln zł nienależnego podatku VAT.

Reklama

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) jednego z podkarpackich urzędów skarbowych, podczas czynności sprawdzających ustalili, że w kontrolowanym okresie, podatnik zawyżył podatek naliczony od towarów i usług (VAT) do odliczenia.
Eksperci podkarpackiej KAS stwierdzili, że podmiot nie dokonał korekty podatku naliczonego VAT z tytułu tzw. „złych długów”, wynikającego z niezapłaconej faktury zakupu, jednocześnie nie wypełniając obowiązku skorygowania kwoty podatku naliczonego. Niezłożenie korekt deklaracji JPK_VAT skutkowało zawyżeniem kwoty podatku VAT, którą spółka wykazała do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy, jednocześnie wykazując zawyżoną kwotę VAT do zwrotu w kolejnym miesiącu.


W efekcie podjętych czynności, spółka zgodziła się z ustaleniami pracowników urzędu skarbowego i złożyła korekty plików JPK_V7M wykazując prawidłową kwotę do zwrotu.
Dzięki skutecznym działaniom podkarpackiej KAS nie doszło do wypłaty nienależnego zwrotu podatku VAT na kwotę ponad 1 mln zł.

Ulga za złe długi

Ulga określa zasady rozliczenia VAT w przypadku, gdy nabywca towarów lub usługobiorca (dłużnik) nie zapłacił dostawcy lub usługodawcy (wierzycielowi) należnej kwoty.


Podatnik (dłużnik) ma obowiązek skorygować całość (lub część) wcześniej odliczonego podatku naliczonego, który wynika z faktury, jeżeli nie ureguluje całości (lub części) należności we wskazanym w ustawie terminie.
Więcej informacji znajduje się na podatki.gov.pl.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!