Strona główna JAROSŁAW Ekspedientka zamknęła w sklepie sprawcę usiłowania rozboju

Ekspedientka zamknęła w sklepie sprawcę usiłowania rozboju

0
Reklama

W niedzielę przed godz. 20, dyżurny jarosławskiej komendy został powiadomiony, że ekspedientka jednego ze sklepów na terenie Jarosławia, zamknęła w środku mężczyznę, który chwilę wcześniej, trzymając w ręce nóż, zarządzał od niej pieniędzy.

Kiedy mundurowi dotarli na miejsce, pokrzywdzona czekała przed drzwiami sklepu. Sprawca usiłowania rozboju znajdował się w środku.

Reklama

Z relacji kobiety wynikało, że do sklepu wszedł mężczyzna z nożem w ręce i grożąc jej, zarządzał wydania pieniędzy, jakie znajdowały się w kasie. Gdy sprawca wszedł za linię kas, kobieta poczuła się zagrożona i wybiegła zza lady, zamykając napastnika za drzwiami. Następnie wyszła ze sklepu i przytrzymując drzwi, wezwała pomoc.

Drzwi sklepu otworzyli mundurowi. 44-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego został zatrzymany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli nóż, którym posługiwał się sprawca.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju, popełnionego w warunkach multirecydywy.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 20 lat pozbawienia wolności. Ponieważ działał w warunkach multirecydywy wymiar kary może ulec zwiększeniu. Decyzją sądu 44-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Reklama
Poprzedni artykuł14-latek zniszczył wiatę przystankową. Trafi przed sąd
Następny artykułSzczęśliwy finał poszukiwań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!