Strona główna POLSKA I ŚWIAT E-papierosy zdrożeją. Rząd nakłada akcyzę na te wyroby

E-papierosy zdrożeją. Rząd nakłada akcyzę na te wyroby

0
Reklama

Już od nowego roku rząd chce objąć akcyzą nowoczesne wyroby tytoniowe, tj. e-papierosy. Regulacji domaga się m.in.: wiceminister finansów.


E-papierosy, które działają dzięki liquidom i płynom zawierającym tytoń i nikotynę, nie są obecnie objęte żadną akcyzą. Rząd chce to zmienić.
Wiceminister finansów, Wiesław Janczyk, w wywiadzie dla Jedynki Polskiego Radia podkreślił, że obecnie w Unii Europejskiej 10 krajów posiada już akcyzę na nowatorskie wyroby tytoniowe. Polska chce dołączyć do prekursorów nowoczesności w UE.
Dzięki wprowadzeniu akcyzy, która na razie nie wiadomo ile będzie wynosić, Skarb Państwa ma wzbogacić się o 100 mln zł rocznie. To ciągnie za sobą zwiększenie cen e-papierosów i innych tego typu wyrobów.
Ministerstwo Finansów jest w trakcie przygotowywania projektu ustawy. Jak informuje media, akcyza nie będzie najwyższą opłatą wśród reszty państw UE posiadających tę opłatę. Ile dokładnie będzie wynosić, nie wiadomo.
Wśród państw, które wprowadziły podatek od nowoczesnych wyrobów tytoniowych znalazły się: Włochy, Portugalia, Rumunia, Łotwa, Słowenia, Finlandia, Grecja, Chorwacja, Węgry, Serbia.
 
źr.: MF

Reklama
Poprzedni artykułWładze Birczy protestują przeciwko usunięciu nazwy miejscowości z tablicy pamiątkowej
Następny artykułŁańcut: Problemów z windą na PKP ciąg dalszy