Strona główna WIADOMOŚCI Dzwoniąc na 997 połączysz się z Centrum Powiadamiania Ratunkowego

Dzwoniąc na 997 połączysz się z Centrum Powiadamiania Ratunkowego

0
Reklama

Dzisiaj na Podkarpaciu rozpoczyna się proces przełączania numeru alarmowego Policji do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Proces potrwa tydzień i zakończy się 28 czerwca. Dzwoniąc teraz na numer 997, skontaktujemy się z operatorem Centrum, który na co dzień obsługuje numer 112.


Właśnie dzisiaj rusza przejmowanie obsługi zgłoszeń z numeru alarmowego 997 przez operatorów Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Policyjny numer 997 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Dzięki temu, że informacja od razu trafi do operatorów numerów alarmowych w Centrum Powiadamiania Ratunkowego, możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb.
Dyżurni Policji będą otrzymywali z CPR tylko te zgłoszenia, z których wynika, że zagrożone jest życie, zdrowie, mienie, bezpieczeństwo lub porządek publiczny. Dyżurny na podstawie otrzymanych drogą elektroniczną informacji, podejmie decyzję o dalszych czynnościach, w tym o dysponowaniu policyjnych patroli.
Wdrażanie nowego systemu rusza dzisiaj w Rzeszowie, jutro natomiast system zostanie uruchomiony w Krośnie, Ustrzykach Dolnych, Brzozowie i w Jaśle. W kolejnych dniach będą do niego włączane następne miasta i powiaty naszego województwa. Wprowadzenie zmian potrwa do 28 czerwca.
źr. KWP

Reklama
Poprzedni artykułJakie powinny być nowoczesne projekty domów?
Następny artykułPrzemyśl: Wojciech Bakun z Kukiz'15 kandydatem na prezydenta miasta