Strona główna WIADOMOŚCI Dziś decyzja ws. wprowadzenia nowych obostrzeń. Co nas czeka?

Dziś decyzja ws. wprowadzenia nowych obostrzeń. Co nas czeka?

565
0

Na czwartek zapowiedziano konferencję prasową premiera, na której przedstawione zostaną nowe obostrzenia na czas okołoświąteczny.

W minionym tygodniu rząd wprowadził czerwoną strefę na terenie całego kraju, zamknięto galerie handlowe, kina, teatry, obiekty sportowe i baseny, a najmłodsi uczniowie wrócili do nauki hybrydowej.

Liczba zakażeń jednak wciąż rośnie, mimo nowych restrykcji. Rząd zapowiedział więc mocniejsze narzucenie restrykcji w imię walki z trzecią falą Covid-19, by, jak powiedział Mateusz Morawiecki, „przydusić wirusa”.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że rząd rozważa twardy lockdown. Zamknięte mają zostać duże sklepy, salony usługowe, a w czasie Wielkanocy zakaz przemieszczania się. Mówi się także o mocniejszych restrykcjach w kościołach, bądź całkowitym zamknięciu ich dla wiernych. Przedszkola i żłobki również mogą zostać zamknięte.

– Po dzisiejszej (narada obyła się w środę wieczorem, przyp. autora) radzie spodziewamy się, że rząd wprowadzi dalsze obostrzenia. W okresie okołoświątecznym ponownie będą zamknięte duże sklepy, salony usługowe. Rozważana jest kwestia żłobków i przedszkoli. Rada była zgodna, że lockdown powinien być mocniejszy. Jeśli z danych wynika, że obecnie młodsze dzieci wyraźnie częściej się zakażają i mogą być źródłem choroby swoich rodziców i dziadków, to żłobki i przedszkola będą zamknięte – powiedziała prof. Magdalena Marczyńska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here