Strona główna SANOK Dzięki czujności sąsiadki, uratowano 77-latkę

Dzięki czujności sąsiadki, uratowano 77-latkę

0

„Jak dobrze mieć sąsiada”- to nie tylko słowa piosenki, ale przede wszystkim nieoceniona troska i pomoc w codziennym życiu. Przekonała się o tym ostatnio 77-letnia mieszkanka gminy Zagórz. Dzięki czujności sąsiadki oraz reakcji służb, pomoc dla kobiety dotarła na czas.

W poniedziałek po godz. 8, dyżurny sanockiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki gminy Zagórz, z którego wynikało, że jej sąsiadka leży na podłodze i nie może wstać, a dom jest zamknięty. Na miejsce wysłani zostali policjanci z miejscowego posterunku. Powiadomiono także straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Z uwagi na obawę zagrożenia życia i zdrowia kobiety, strażacy wybili szybę w oknie i dostali się do środka domu. Załoga karetki pogotowia udzieliła pomocy medycznej seniorce. 77-latka została przewieziona do szpitala.

Dzięki zainteresowaniu sąsiadki oraz reakcji służb, kobieta na czas otrzymała pomoc.

Jeżeli wiemy, że naszymi sąsiadami są osoby starsze, chore, wymagające pomocy, wykażmy zainteresowanie. W razie potrzeby nie wahajmy się zadzwonić pod numer alarmowy 112! Nie bądźmy obojętni. Niepokojące odgłosy dochodzące z sąsiedniego mieszkania/domu, bądź ich całkowity brak przez dłuższy czas, powinien być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że jeden telefon może uratować komuś życie.

Poprzedni artykułWypadek w Widełce. Pomoc przyszła na czas
Następny artykułChory na cukrzycę zasnął w aucie. Obok płakało małe dziecko
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj