Dziś po godzinie 10 w Dynowie doszło do wypadku drogowego. Kierujący renaultem z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas i zderzył się z kierującym ciężarową scanią. Chcąc uniknąć zderzenia kierowca samochodu ciężarowego przejechał przez chodnik i wyłamał bariery energochłonne, po czym wypadł z mostu. Obrażenia odniósł kierujący osobówką. Droga wojewódzka w miejscu wypadku była zablokowana. 

Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 10.30 na ulicy Grunwaldzkiej w Dynowie. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący renaultem megane, 70-letni mieszkaniec Dynowa jadąc w kierunku Rzeszowa, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas gdzie zderzył się z kierującym ciężarową scanią z naczepą. Kierowca samochodu ciężarowego próbując uniknąć zderzenia skręcił w prawo, przejechał przez chodnik i na moście uderzył w bariery energochłonne. Ciężarówka przełamała bariery i auto częściowo wpadło do rzeki.

W wyniku zdarzenia kierujący renaultem odniósł obrażenia i śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. Kierujący samochodem ciężarowym, 46-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, był trzeźwy.

W miejscu wypadku całkowicie zblokowana jest droga wojewódzka nr 835, biegnąca z Przeworska przez Dynów w kierunku Brzozowa. Dla samochodów osobowych wyznaczone zostały objazdy, na które kierują policjanci. Samochody ciężarowe muszą zaczekać na odblokowanie drogi lub wybierać trasy omijające Dynów.

Z uwagi na konieczność rozładowania ciężarówki przed jej usunięciem oraz sprawdzenia konstrukcji mostu utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin.

źr. KMP Rzeszów