Strona główna RZESZÓW Dwoje dzieci potrąconych na przejściu

Dwoje dzieci potrąconych na przejściu

0
Reklama

Wczoraj po godz. 14, dyżurny miejski został powiadomiony o wypadku, do jakiego doszło na al. Wyzwolenia. Na miejsce niezwłocznie skierował rzezowską ekipę wypadkową ruchu drogowego. Policjanci ustalili wstępne przyczyny zdarzenia.

19-letnia kierująca bmw, mieszkanka Rzeszowa, jadąc lewym pasem ruchu w kierunku ulicy Ofiar Katynia, omijała seat, który jadąc prawym pasem ruchu, zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, celem ustąpienia pierwszeństwa przejścia znajdującym się na pasach dzieciom.

Reklama

W wyniku tego, kierująca bmw potrąciła dwoje dzieci w wieku 11 i 7 lat, które z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala.

Policjanci zatrzymali 19-latce prawo jazdy, ustalili też, że w chwili zdarzenia była trzeźwa.

Mundurowi przypominają:

Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!