Strona główna NISKO Dwóch nietrzeźwych na jednośladach. Staną przed sądem

Dwóch nietrzeźwych na jednośladach. Staną przed sądem

0
Reklama

W ubiegłą środę niżańscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących jednośladami, jeden kierował rowerem, drugi motorowerem. Obydwaj kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Każdy, kto kieruje pojazdem po alkoholu stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych użytkowników dróg.

W minioną środę przed godz. 19, policjanci patrolowali rejon miasta i gminy Rudnik nad Sanem. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę poruszającego się motorowerem, którego styl jazdy wskazywał na to, że może on być nietrzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i podjęli wobec niego czynności. Okazało się, że 50-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Reklama

Niespełna dwie godziny później, ci sami funkcjonariusze interweniowali wobec rowerzysty jadącego „wężykiem” jedną z ulic w miejscowości Ulanów. 65-letni cyklista został przebadany na stan trzeźwości. Urządzenie wskazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Obu kierowcom jednośladów uniemożliwiono dalszą jazdę. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami – osoba, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi inny pojazd niż mechaniczny, będąc w stanie nietrzeźwości, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. W uzasadnionych przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdu innego niż mechaniczny.  

Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Każdy, kto kieruje pojazdem po alkoholu stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych użytkowników dróg.

Poprzedni artykułPrognozują groźne burze z gradem. RCB wysyła alerty
Następny artykułKrzyż powrócił na stary wojenny cmentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!