Strona główna JAROSŁAW Dwóch 43-latków odpowie za posiadanie substancji odurzających

Dwóch 43-latków odpowie za posiadanie substancji odurzających

0
Reklama

Policjanci z wydziału kryminalnego z Jarosławia zatrzymali dwóch 43-latków. Jeden z nich, mieszkaniec gminy Roźwienica, usłyszał zarzut m.in. wytwarzania substancji psychotropowej, posiadania przyrządów, które służyły mu do ich niedozwolonego wytwarzania oraz kradzież energii elektrycznej. Drugi z nich, mieszkaniec Jarosławia, odpowie za posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych oraz ich udzielanie. Obaj zostali objęci policyjnym dozorem.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Jarosławia, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podejrzewali, że 43-letni mieszkaniec gminy Roźwienica, może posiadać narkotyki. Dodatkowo, mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Przeworsku, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Reklama

W miniony czwartek, kryminalni pojechali pod ustalony adres. Tam, przed budynkiem mieszkalnym, zauważyli poszukiwanego 43-latka. W domu, gdzie mieszkał, funkcjonariusze  zastali jeszcze dwie inne osoby, kobietę i mężczyznę. W kuchni znajdowała się duża ilość pustych woreczków strunowych, które wykorzystywane są m.in. do przechowywania środków odurzających. W kuchni policjanci znaleźli także zeszyt z odręcznymi zapiskami dotyczącymi wytwarzania substancji odurzających.

Do przeszukania domu i budynku gospodarczego został użyty pies służbowy specjalnie wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Efektem ich działań było zabezpieczenie 809,16 g metaamfetaminy, 183,54 g mefedronu, 3,73 g suszu konopi indyjskich, 63 szt. tabletek ekstazy oraz przyrządy laboratoryjne i środki chemiczne. Podczas wykonywanych czynności policjanci ujawnili, że 43-letni mieszkaniec gminy Roźwienica, kradł jeszcze energię elektryczną.

Policjanci mieli informacje, że 43-latek, który pomieszkuje u poszukiwanego mieszkańca gminy Roźwienica, ma swoje mieszkanie na terenie Jarosławia. Pojechali pod wskazany adres i podczas przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli 0,35 g haszyszu.

Kryminalni z Jarosławia zatrzymali dwóch 43-latków oraz kobietę, która z nimi przebywała w mieszkaniu. Po przesłuchaniu w charakterze świadka, 28-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego została zwolniona.

Obaj mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty. 43-letni mieszkaniec gminy Roźwienica odpowie za usiłowanie wytworzenia substancji psychotropowej w postaci metaamfetaminy, posiadania przyrządów, które służyły do niedozwolonego wytwarzania, przetwarzania i przerobu środków odurzających oraz kradzież energii elektrycznej.

Natomiast 43-letni mieszkaniec Jarosławia, usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych oraz udzielania tych substancji.

Wobec obu mężczyzn Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu zastosowała dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Za przestępstwa, których się dopuścili będą odpowiadać przed sądem.

Poprzedni artykułPodał się za pracownika banku. Kobieta zorientowała się w ostatniej chwili
Następny artykułKarpatka już z tarczą. Niebawem drążenie tunelu w Babicy [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!