Strona główna WIADOMOŚCI Dwie Ukrainki z „lewymi” dowodami rejestracyjnymi

Dwie Ukrainki z „lewymi” dowodami rejestracyjnymi

0
Reklama

Dwie obywatelki Ukrainy próbowały wyjechać z Polski przedstawiając do kontroli podrobione dowody rejestracyjne. Fałszywki wykryli funkcjonariusze z Medyki i Korczowej.

23 października do kontroli w przejściu granicznym w Medyce zgłosiła się obywatelka Ukrainy.  W trakcie odprawy granicznej z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu mundurowi z SG zauważyli, że wygląd ukraińskiego dokumentu odbiega od oryginału. 48-letnia kobieta przyznała się do posługiwania fałszywym dokumentem i poddała się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Podobne zdarzenie miało miejsce 21 października w przejściu granicznym w Korczowej. Fałszywym ukraińskim dowodem rejestracyjnym posłużyła się 28-letnia obywatelka Ukrainy. Funkcjonariusze SG w trakcie weryfikacji autentyczności dokumentu zauważyli, że jest on w całości podrobiony na wzór oryginału. Dalsze czynności prowadzą specjaliści z SG.

Reklama

Od początku 2022 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia ujawnili już ponad 600 fałszywych dokumentów, w tym blisko 30 dowodów rejestracyjnych.

Reklama
Poprzedni artykułTrwa konkurs na najpiękniejszą wieś Podkarpacia
Następny artykułPodkarpackie innowacyjne w turystyce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!