Strona główna PRZEWORSK Dwie osoby zginęły w pożarach w Leżachowie i Wojtaszówce

Dwie osoby zginęły w pożarach w Leżachowie i Wojtaszówce

0

W Leżachowie w powiecie przeworskim doszło wczoraj do tragicznego pożaru w budynku jednorodzinnym. W jego wyniku życie stracił 30-letni mężczyzna. W Teodorówce niedaleko Krosna w skutek wybuchu pieca zginął 70-letni mężczyzna.


Do tragedii doszło wczoraj w Leżachowie (gmina Sieniawa) w jednym z pomieszczeń budynku jednorodzinnego o 21.40. W momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy część pomieszczeń domu była wypalona. Strażacy  oddymili dom jednocześnie ewakuując na zewnątrz nieprzytomnego 30-letniego mężczyznę. Niestety, pomimo reanimacji nie udało się mu uratować życia. Poza domem była 2-letnia dziewczynka, która z licznymi oparzeniami została zabrana do szpitala.
W działania ratowniczo-gaśnicze zaangażowane były 4 zastępy straży pożarnych z powiatu przeworskiego. Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane i zostaną ustalone.
Ze wstępnych informacji wynika, że zapaliły się materiały używane do remontów.
Przyczynę tragedii ma pomóc zbadać biegły z zakresu pożarnictwa.Także wczoraj doszło do pożaru w Teodorówce niedaleko Krosna. 70-letni mężczyzna zginął w skutek wybuchu pieca centralnego ogrzewania w domu jednorodzinnym. Do zdarzenia doszło w czwartek  tuż po godzinie 16.
Kobieta, która w tym momencie była w domu na szczęście nie została ranna – zaopiekowała się nią rodzina.
Eksplozja była na tyle silna że mogła uszkodzić konstrukcję domu – został poinformowany nadzór budowlany, którego inspektorzy określą, czy doszło do uszkodzeń budynku.

Opracowanie: bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie
Zdjęcia: KP PSP w Przeworsku

Poprzedni artykuł56-letni kierujący zasłabł za kierownicą i wjechał w witrynę sklepową
Następny artykułFunkcjonariusze KAS i SG odkryli kontrabandę wartą 130 tys. zł