Strona główna PRZEMYŚL Dwaj poszukiwani w rękach policji. Obaj trafią do więzienia

Dwaj poszukiwani w rękach policji. Obaj trafią do więzienia

0
Reklama

W ubiegły wtorek, policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób skazanych za najcięższe przestępstwa, na terenie powiatu przemyskiego, zatrzymali 33-latka. W maju 2021 roku, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, pozbawił wolności innego mężczyznę. Pod pozorem spotkania, zwabił go w ustronne miejsce i wspólnie z innymi osobami, obezwładnili pokrzywdzonego i przetrzymywali przez kilka godzin. W trakcie pozbawienia wolności poszkodowany był wielokrotnie kopany oraz zadawane były mu uderzenia po całym ciele. Za popełnione przestępstwa Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał mieszkańca powiatu rzeszowskiego na karę 3 lat i 4 miesięcy pozbawiania wolności.

W związku z tym, że 33-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, został za nim wydany list gończy, a w marcu bieżącego roku, sprawę do dalszego prowadzenia przejęli podkarpaccy „łowcy głów”. Dzięki intensywnej pracy, funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiego w Rzeszowie ustalili, że poszukiwany mężczyzna przebywa na terenie powiatu przemyskiego. 33-latek był zaskoczony widokiem policjantów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi ponad trzy lata.  

Reklama

Dwa dni później, podkarpaccy poszukiwacze, zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Przemyślu, celem odbycia  kary 1,5 roku pozbawienia wolności, za rozbój. W sierpniu 2023 roku, na terenie Przemyśla, wspólnie z innymi osobami, groził pokrzywdzonym nożem, a następnie zabrał wartościowe rzeczy, jakie przy sobie mieli.

Funkcjonariusze ustalili, że młody mężczyzna, od kilku miesięcy, ukrywa się na jednej z posesji na terenie powiatu przemyskiego. W miniony czwartek, policjanci pojechali w wytypowane miejsce. 18-latek nie chciał otworzyć drzwi do domu, a chcąc uniknąć zatrzymania schował się za łóżkiem, w jednym z pokoi. Determinacja kryminalnych doprowadziła do jego zatrzymania. Mieszkaniec powiatu przemyskiego również trafił do zakładu karnego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!