Strona główna PRZEMYŚL Dwa auta z przerobionymi numerami zatrzymane na granicy z Ukrainą

Dwa auta z przerobionymi numerami zatrzymane na granicy z Ukrainą

0
binary comment

Korczowa: strażnicy graniczni zatrzymali dwa pojazdy pochodzące z przestępstwa. Nissan oraz volkswagen miały przerobione numer identyfikacyjne. Ich łączna wartość to ok. 100 tys. złotych.

Samochody zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Korczowej.

W niedzielę (1 sierpnia) do kontroli na wyjazd z Polskich zgłosił się 46-letni obywatel Ukrainy, kierowca nissana (Qashqai) na polskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze ujawnili, że auto ma przerobione pole numerowe VIN (nadany przez producenta indywidualny, niepowtarzalny dla każdego pojazdu numer identyfikacyjny). Wartość auta wyprodukowanego w 2018 roku oszacowano na 85 tys. złotych.

Drugi z pojazdów zatrzymano wczoraj (2 sierpnia). Busem marki Volkswagen Crafter podróżował 29-letni Ukrainiec. Również w tym przypadku mundurowi stwierdzi przerobienie znaków identyfikacyjnych. Szacunkowa wartość auta to ok. 25 tys. złotych.

W obu przypadkach pojazdy zostaną poddane szczegółowym ekspertyzom kryminalistycznym. Przeprowadzą je eksperci z Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Od początku 2021 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali już ponad 30 skradzionych pojazdów o szacunkowej wartości ponad 2,3 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here