Ponad 223 biegaczy stanęło na starcie II Charytatywnego Biegu ”TYTAN”. W zmaganiach wzięło udział 74 kobiety i 146 mężczyzn. „Tytani” biegli dla ciężko chorego 5-letniego Michałka. Jednym z pomysłodawców był policjant z Komisariatu Policji w Dubiecku – Maciej Sochacki.

Na starcie 7 km biegu z przeszkodami stanęło ponad 223 biegaczy w tym 74 kobiety i 146 mężczyn. Organizatorzy nie tylko zapewnili niesamowite wrażenia biegaczom oraz kibicom, lecz także zbierali pieniądze na leczenie cierpiącego na porażenie mózgowe Michałka.

Michałek Łoś ma 5 lat i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Urodził się w 25 tygodniu ciąży ze skrajnie niską masą urodzeniową (920 g). Jako ekstremalny wcześniak otrzymał w 10-cio stopniowej skali Apgara tylko 3 punkty. W wyniku tak wczesnego porodu doszło do wylewów krwi do mózgu, zapalenia opon mózgowych, wodogłowia, epilepsji. Przez pierwsze 6 miesięcy Michałek przebywał w szpitalu i walczył o życie, przeszedł sześć operacji neurochirurgicznych, które zakończyły się wstawieniem zastawki komorowo otrzewnej. Michałek pomimo że jest intensywnie rehabilitowany samodzielnie nie siedzi, nie mówi, wymaga stałej, intensywnej opieki, jest dzieckiem słabowidzącym.

Organizatorami biegu byli czynni biegacze: Sławomir Hadro z Dynowa, Maciej Sochacki  funkcjonariusz z Komisariatu Policji z Dubiecka oraz Przemyski Region Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.

Spotkanie TYTANÓW odbyło się przy obiekcie sportowym Orlik w Dubiecku. Wszystkich czekał TYTANICZNY wysiłek (na trasie należało pokonać 30 przeszkód) i zarazem wspaniała zabawa, a to wszystko po to by pomagać!

Najlepszymi w klasyfikacji kobiet okazały się:

1. KOPCZAK Ewa – czas: 1:02:27

2. PRZEWROCKA Kamila – czas: 1:05:07

3. SZCZUTKO Ewelina – czas: 1:17:41

Najlepszymi w klasyfikacji mężczyzn okazali się:

1. KOPACZYŃSKI Artur – czas: 51:13

2. NIEDZIELSKI Dariusz – czas: 55:01

3. HAŁOŃ Kamil – czas: 55:26

źr. KMP Przemyśl