Za naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie funkcjonariusza publicznego odpowie 26-letni obywatel Wielkiej Brytanii. Mężczyzna wyzywał i atakował ratownika medycznego, który chciał mu udzielić pomocy. Skierowany na miejsce patrol policji zatrzymał napastnika. Mężczyzna ten był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

W sobotę wieczorem przemyscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w Dubiecku załoga karetki pogotowia potrzebuje pomocy przy agresywnym mężczyźnie. Funkcjonariusze, którzy pojechali we wskazane miejsce ustalili, że pogotowie wezwane zostało do nietrzeźwego i  agresywnie zachowującego się mężczyzny. Karetkę wezwały osoby, które z nim przebywały, ponieważ zaczął być bardzo nadpobudliwy. W trakcie przewożenia do szpitala szarpał się, wymachiwał nogami i rękami. W ocenie personelu medycznego był pod działaniem alkoholu.

Policjanci zatrzymali tego mężczyznę, po czym został on przewieziony do szpitala na dalszą obserwację. W najbliższych dniach z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Najprawdopodobniej usłyszy on zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego i jego znieważenia podczas pełnienia obowiązków służbowych.

źr. KMP Przemyśl