Strona główna BIESZCZADY Drzewo przygniotło mężczyznę. Nie udało się go uratować

Drzewo przygniotło mężczyznę. Nie udało się go uratować

0
GOPR Bieszczady podczas akcji ratunkowej - fot źr. Facebook/GOPR Bieszczady

W ostatnich dniach ratownicy górscy z GOPR Bieszczady kilkakrotnie interweniowali na górskich szlakach. Wśród kilku akcji ratunkowych znalazła się ta z Lisznej, gdzie drzewo przygniotło mężczyznę. Nie udało się go uratować.

We wpisie na Facebooku czytamy:

Z kalendarium ostatnich wypraw i akcji …

Dnia 21.09. ratownicy udzielają pomocy mężczyźnie znajdującemu się na Połoninie Wetlińskiej a także małżeństwu na ścieżce spacerowej w okolicy Ustrzyk Dolnych


Dnia 22.09. wyjazd do zdarzenia na niebieskim szlaku z Wołosatego na Tarnicę, gdzie 23-letni mężczyzna w wyniku upadku doznaje urazu barku. Z kolei w godzinach wieczornych ratownicy udzielają pomocy osobie z atakiem padaczki.


Dnia 23.09. o godz. 12.20 wpływa pierwsze zgłoszenie od załogi Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i kolejne od dyspozytora o wypadku w lesie w Lisznej k. Cisnej. Z informacji wynikało, że niedaleko składu drewna znajduje się mężczyzna przygnieciony przez drzewo. Do zdarzenia zadysponowano Ratownika10, załogę karetki Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku a także Straż Pożarną. Z uwagi na trudny teren (m.in. stromy i śliski podjazd) ratownicy GOPR transportują ratowników z karetki wraz z niezbędnym sprzętem. Niestety po dotarciu do mężczyzny i wdrożeniu stosownych czynności medycznych, nie udaje się uratować poszkodowanego. Nam pozostaje obowiązek transportu zwłok.

Jeszcze tego samego dnia ok. godz. 14.00 ratownicy z Ustrzyk Górnych udzielają pomocy mężczyźnie z urazem stawu skokowego, który znajdował się w okolicy Przełęczy Bukowskiej i nie był w stanie kontynuować dalej wędrówki.

👉Z kalendarium ostatnich wypraw i akcji … ✅Dnia 21.09. ratownicy udzielają pomocy mężczyźnie znajdującemu się na…

Opublikowany przez GOPR Bieszczady Czwartek, 23 września 2021
Poprzedni artykułWybrano najlepszą ofertę na budowę nowego mostu w Starej Birczy
Następny artykułSMS o nałożonej kwarantannie. GIS ostrzega przed oszustami
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here