Strona główna WIADOMOŚCI Drużyna z Rzeszowa pojedzie na wielki turniej Juventusu Turyn we Włoszech

Drużyna z Rzeszowa pojedzie na wielki turniej Juventusu Turyn we Włoszech

0
Reklama

Grupa 12 chłopców z Rzeszowa wraz ze swoimi trenerami zagra w Mistrzostwach Świata JuveCup 2024 organizowanym przez słynny Juventus Turyn. Zawody odbędą się w bazie klubu pod Turynem, a otwarcie na Alianz Stadium, gdzie swoje mecze rozgrywają Bianconeri.

Reklama

Z tego powodu w siedzibie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie odbyła się specjalna konferencja prasowa, na której zjawili się zawodnicy Juventus Academy Rzeszów, ich rodzice, a także trenerzy oraz prezes Podkarpackiego ZPN i wiceprezes PZPN Mieczysław Golba.

Prezes Golba osobiście pogratulował piłkarzom udziału w tak wspaniałych zawodach, życzył im powodzenia, a także przekazał im gadżety i piłki od partnera Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej marki Keeza. Juventus Academy Rzeszów otrzymał od prezesa Podkarpackiego ZPN również koszulki z podpisami reprezentantów Polski, w tym Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego, które trafią na licytację, co pomoże sfinansować wyjazd piłkarzy na turniej JuveCup.

– Cieszę się, że są u nas takie kluby, jak Juventus w Rzeszowie, że nasi chłopcy pojadą do Włoch, żeby pokazać, że również tu u nas na Podkarpaciu są świetni piłkarze. JuveCup 2024 i młodzież z Rzeszowa, to świetna sprawa – mówi prezes Podkarpackiego ZPN, Mieczysław Golba. – Wspieramy takie inicjatywy i dlatego chętnie pomagamy w realizacji takich planów. Taki wyjazd to ogromne koszty, wiemy że w sprawę mocno zaangażowali się rodzice i dlatego my też chcieliśmy dać coś od siebie. Przekazaliśmy koszulki na licytację, które pozwolą pokryć część kosztów. Chłopakom życzę wspaniałego turnieju, rywalizacji w duchu fair play. Żeby przede wszystkim tam się dobrze czuli, poznali swoich rówieśników z różnych stron świata, bo to mistrzostwa świata w piłce nożnej, wielkie wydarzenie.

Turniej, który zaplanowano na 10-14 czerwca, będzie miał rangę Młodzieżowych Mistrzostw Świata JuveCup 2024. Wezmą w nim udział liczne zespoły pochodzące z 5 kontynentów, które współpracują z Juventusem. Rywalizacja toczyć się będzie w czterech rocznikach (2011, 2012, 2013 i 2014). W tym gronie znalazł się jedyny zespół z Polski, to Juventus Academy Rzeszów, który wystawi drużynę na mistrzostwa.

– Jest to bardzo duże wydarzenie, są to mistrzostwa świata. Jako Juventus Academy Rzeszów trenujemy od sześciu lat i doczekaliśmy się, że w tym roku zostaliśmy zaproszeni na ten turniej i może się uda, że przywieziemy puchar – mówi Kamil Zalewski, prezes i trener Juventus Academy Rzeszów. – W turnieju zagrają podobne do naszej akademie, których na całym świecie jest ponad sto. Jest to moim zdaniem najlepszy system szkolenia, dlatego w ten projekt wszedłem. Trzeba się uczyć od najlepszych i dlatego parę lat temu podpisałem kontrakt na szkolenie. Chcemy być też partnerami, współpracować z PZPN-em. Bardzo dziękuję zresztą za wsparcie, bo nie bylibyśmy na tym etapie bez takich ludzi, jak choćby Pan Mieczysław Golba.

Juventus Academy działa w Rzeszowie od 2018 roku. W akademii obecnie trenuje około 200 dzieci i przedsięwzięcie się rozwija.

– Było sporo spraw, które musieliśmy wykonać zanim weszliśmy w projekt. Na szczęście udało się wypełnić wszystkie wytyczne i działamy. Jesteśmy sześć lat w projekcie i chcemy być jak najdłużej. Moglibyśmy się rozwijać i rozwinąć na dużo większą skalę, potrzebujemy tylko dostęp do większej liczby boisk, trenerów. Dla nas jednak ważna jest też jakość i dobro zawodnika. Chcę, żeby w drużynie był trener asystent, żeby drużyna była na dobre i na złe – mówi Zalewski.

Turniej JuveCup w tym roku będzie rozgrywany po raz piąty. W organizację angażuje się wielu znanych byłych piłkarzy tego klubu. Łącznie w zawodach weźmie udział ponad tysiąc piłkarzy z około stu klubów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!