Strona główna WIADOMOŚCI Droga Krzyżowa służb mundurowych regionu

Droga Krzyżowa służb mundurowych regionu [foto]

0
Reklama

W Zwierzyniu w powiecie leskim, odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla służb mundurowych Województwa Podkarpackiego. Od kilkunastu lat w piątek przed Niedzielą Palmową gromadzą się przedstawiciele służb mundurowych wraz z kapelanami oraz władze samorządowe okolicznych gmin i powiatów, by uczestniczyć w drodze krzyżowej. Podkarpacką Policję reprezentowali Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie – insp. Jarosław Tokarczyk oraz komendanci miejscy, powiatowi i funkcjonariusze okolicznych jednostek Policji.

W piątkowe popołudnie odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej pod hasłem „Krzyż znakiem służby i ofiary” dla służb mundurowych Województwa Podkarpackiego. Funkcjonariusze wraz ze swoimi kapelanami oraz przedstawicielami władz samorządowych wyruszyli w drogę krzyżową z myślą, że każdy mundur to znak służby, poświęcenia życia dla Ojczyzny i drugiego człowieka. W ten szczególny sposób funkcjonariusze co roku przypominają, że są w służbie pokoju i bezpieczeństwa, dla dobra innych ludzi.

Podkarpacką Policję reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie – insp. Jarosław Tokarczyk. Towarzyszyli mu komendanci miejscy i powiatowi z Leska, Ustrzyk Dolnych, Sanoka, Jasła, Krosna i Brzozowa. Oprócz policjantów, służby mundurowe reprezentowali funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Celno- Skarbowej, Służby Więziennej, także  Wojsko Polskie, państwowa i ochotnicza Straż Pożarna, Państwowa Straż Rybacka, jak również przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego, Polskiego Związku Łowieckiego, Regionalnych Lasów Państwowych oraz Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Karpaty.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!