Strona główna JAROSŁAW Driftował, spowodował kolizję. Był pijany i posiadał środki odurzające

Driftował, spowodował kolizję. Był pijany i posiadał środki odurzające

0
Reklama

W niedzielę około godz. 1, funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego jarosławskiej jednostki, na ul. Pruchnickiej, zwrócili uwagę na kierującego bmw, który wykonywał niebezpieczne manewry tzw. drift.

Policjanci wydali kierującemu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Mężczyzna zignorował ich polecenie i kontynuował jazdę, po czym gwałtownie skręcił pod zakaz ruchu. W trakcie jazdy stracił panowanie nad samochodem i wjechał w ogrodzenie jednej z posesji.

Reklama

Okazało się, że kierowcą bmw był 22-letni mieszkaniec gminy Pawłosiów. Młody kierowca przewoził jeszcze dwóch pasażerów. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Podczas wykonywanych czynności policjanci wyczuli od kierującego alkohol i poddali go badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, że 22-latek ma w swoim organizmie 1,14 promila. Mężczyzna zaczął zachowywać się bardzo nerwowo, co wzbudziło czujność funkcjonariuszy. Wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Pawłosiów posiadał przy sobie susz roślinny oraz młynek z suszem. Wstępne badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Po sprawdzeniach w systemach informatycznych okazało się, że pojazd, którym kierował miał zatrzymany dowód rejestracyjny, a tym samym nie był dopuszczony do ruchu, jak też nie posiadał aktualnej polisy ubezpieczeniowej.

Kolejnego dnia, funkcjonariusze przedstawili podejrzanemu zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości i posiadania narkotyków. Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności, za popełnione wykroczenia.

O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Reklama
Poprzedni artykułUtrudnienia na kolei. Wszystko przez pogodę
Następny artykułRozszerzone zarzuty dla rodziców maltretowanej 4-miesięcznej Nadii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!