Strona główna SANOK Dostał wysoki mandat i 14 punktów za przekroczenie prędkości

Dostał wysoki mandat i 14 punktów za przekroczenie prędkości

0
Zdjęcie ilustracyjne

Kierujący peugeotem, w obszarze zabudowanym, jechał z prędkością 113 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny w wysokości 2000 złotych i 14 punktów karnych. Po raz kolejny apelujemy o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości.

Wczoraj około godz. 8.30, w miejscowości Długie, policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego pojazdem marki Peugeot. Okazało się, że mężczyzna znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził 113 km/h.

Za popełnione wykroczenie, 66-latek został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych i 14 punktami karnymi. Stracił też prawo jazdy na 3 miesiące.

Apelujemy do kierujących o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości. Pamiętajmy, aby  jechać wolniej w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Nadejście jesiennej aury sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne i mogą być niebezpieczne. Częste opady deszczu czy spadające liście powodują, że jezdnia bywa mokra i śliska, a droga hamowania zdecydowanie się wydłuża.

Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego.

Poprzedni artykułPolicja zabezpieczyła dwa błąkające się owczarki
Następny artykułBył poszukiwany listem gończym, wpadł podczas kontroli na drodze
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj