Strona główna WIADOMOŚCI Dorota Nowak-Maluchnik nowym Podkarpackim Kuratorem Oświaty

Dorota Nowak-Maluchnik nowym Podkarpackim Kuratorem Oświaty

0
Reklama

Ministra edukacji Barbara Nowacka wręczyła Dorocie Nowak-Maluchnik powołanie na stanowisko Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W konkursie, który odbył się 12 lutego br. Dorota Nowak-Maluchnik została wyłoniona jednogłośnie przez komisję konkursową, w skład której wchodziło trzech przedstawicieli Ministra Edukacji, trzech przedstawicieli związków zawodowych oraz dwóch przedstawicieli Wojewody.

Reklama

Jak powiedziała Barbara Nowacka, to pierwszy rozstrzygnięty konkurs na Kuratora Oświaty.

– Pani Dorota Nowak-Maluchnik jest pierwszą powołaną kurator. Od tej pory przejmuje odpowiedzialność za edukację w województwie podkarpackim. Stawiamy na fachowców i osoby znające szkołę, a pani kurator posiada ogromne doświadczenie zarówno jako nauczyciel, jak i dyrektor szkoły – podkreśliła ministra.

Dorota Nowak-Maluchnik jest nauczycielem z 33-letnim stażem, egzaminatorem maturalnym i certyfikowanym mediatorem.  Ukończyła Wydział Filologiczny Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. W 1998 uzyskała I stopień specjalizacji zawodowej w zakresie nauczania języka polskiego, ukończyła także kurs kwalifikacyjny z zakresu organizacji i zarządzania oświatą oraz kurs przygotowujący nauczycieli do pracy dydaktycznej wśród Polonii i Polaków za granicą. Posiada stopień nauczyciela dyplomowanego. Od 1991 r. pracowała jako nauczyciel języka polskiego, natomiast od 2011 r. była dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 6 w Rzeszowie. Przez ten czas stosowała nowoczesne formy, metody pracy i zarządzania, wprowadziła szereg innowacyjnych programów. Za swoją pracę i osiągnięcia otrzymała w 2003 r. Medal Edukacji Narodowej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!