Strona główna WIADOMOŚCI Nie dopilnujesz psa, czeka cię grzywna!

Nie dopilnujesz psa, czeka cię grzywna!

123
0

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad nowelizacją kodeksu wykroczeń. Jedna z proponowanych zmian dotyczy właścicieli psów. Za niedopilnowanie swojego pupila, jest przewidziana grzywna w wysokości 5 tys. zł. 
 
Proponowana zmiana dotyczy przede wszystkim właścicieli szczególnie groźnych zwierzą – przede wszystkim psów. Jeśli agresywny czworonóg będzie przebywał na nieogrodzonej posesji, lub w trakcie spaceru zostanie spuszczony ze smyczy, a wpłynie to na bezpieczeństwo lub zdrowie osób trzecich, jego opiekun musi liczyć się z wysoką karą pieniężną.
Przewidywana grzywna ma wynosić aż 5 tys. zł (obecnie za takie przewinienie możemy zapłacić maksymalnie 250 zł). Zdaniem rządzących wyższa grzywna ma wpłynąć na zmianę myślenia wielu osób. Celem jest branie przez właścicieli odpowiedzialności nie tylko za psa ale również za osoby, które mogą zostać przez niego poszkodowane.
 
Sceptycznie o całej sprawie wypowiada się większość karnistów, w ich ocenie proponowana wysokość grzywny jest zdecydowanie za wysoka. Według nich rząd powinien znaleźć złoty środek pomiędzy obecną wysokością grzywny a proponowanymi zmianami.  W naszej ocenie sprawa jest warta przemyślenia, zwłaszcza że również na Podkarpaciu, dochodziło do incydentów z groźnymi psami w roli głównej (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj LINK).
Źródło: supernowosci24