Strona główna BRZOZÓW Domaradz: Ujawniono nielegalną plantację konopi

Domaradz: Ujawniono nielegalną plantację konopi

0

Brzozowscy policjanci zabezpieczyli 15 sadzonek konopi indyjskich. Doniczki z młodymi roślinami ujawnili w samochodzie 22-letniego mieszkańca gminy Domaradz. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego brzozowskiej komendy ustalili, że mieszkaniec gminy Domaradz zajmuje się uprawą roślin konopi innych niż włókniste. Wczoraj policjanci, pełniąc służbę nieoznakowanymi radiowozami w rejonie jego miejsca zamieszkania, zauważyli bmw, którym kierował 22-latek. Zatrzymali go do kontroli. Wewnątrz pojazdu funkcjonariusze ujawnili doniczki z młodymi sadzonkami roślin, których wygląd wskazywał na to, że są to konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli łącznie 15 sadzonek.
Jak wstępnie ustalono, rośliny zostały zasadzone około 3 tygodnie temu. Dodatkowo w trakcie przeszukania domu 22-latka, policjanci ujawnili niewielką ilość marihuany.
Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania i uprawy narkotyków. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara do lat 3 pozbawienia wolności.
Przypominamy, że uprawa, nawet pojedynczej rośliny konopi indyjskich, jest karalna, bez względu na jej wielkość i zajmowaną powierzchnię.
źr. KPP Brzozów

Poprzedni artykułPodkarpacie z mistrzami koktajli! Top 30 World Class Poland
Następny artykułKorczowa: Błędna nawigacja i problematyczne narkotyki w aucie Francuzów