Strona główna MIELEC Dodatkowe przejście pod torami ułatwi komunikację

Dodatkowe przejście pod torami ułatwi komunikację

0
Reklama

Mieszkańcy zyskają dodatkowe przejście podziemne na stacji kolejowej w Mielcu. Nowy obiekt połączy osiedla, znajdujące się po przeciwległych stronach stacji i zapewni pieszym wygodną komunikację pod torami. Dzieci i młodzież bezpiecznie dotrą do pobliskiej szkoły. Podróżnym i mieszkańcom już służy bezkolizyjny tunel na mileckiej stacji. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko 8 mln zł na budowę nowego przejścia.

Dodatkowe przejście pod torami w Mielcu znajdzie się w ciągu ulic Drzewieckiego – Skargi. Przed modernizacją trasy Padew – Mielec – Dębica, mieszkańcy korzystali w tym miejscu z przejścia na torach tzw. „labiryntu”. Przejście podziemne to korzystniejsze rozwiązanie dla mieszkańców w rejonie mieleckiej stacji kolejowej. Bezkolizyjny obiekt połączy osiedla po przeciwległych stronach stacji i ułatwi komunikację. Piesi bezpiecznie przejdą pod torami, w tym uczniowie pobliskiej szkoły.

Reklama

Budowę przejścia podziemnego za blisko 8 mln zł zrealizuje na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. firma INTOP Tarnobrzeg Sp. z o.o.. Zakończenie prac przewidziano pod koniec bieżącego roku.

Zadanie jest częścią projektu: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 25, na odcinku Padew – Mielec – Dębica” . Finansowanie inwestycji zaplanowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Lepsze możliwości komunikacji kolejowej i drogowej

Reaktywowanie trasy Mielec – Dębica, we wrześniu 2021 r. zwiększyło możliwości kolei w województwie podkarpackim. Dzięki inwestycji PLK, dobre zmiany dla mieszkańców są również w komunikacji drogowej. Na mieleckiej stacji kolejowej, podróżni już zyskali przejście podziemne z windami, ułatwiające dojście nie tylko na perony. Bezkolizyjny obiekt, o długości 50 m zastąpił kładkę nad torami i zapewnia mieszkańcom także bezpieczną komunikację po obu stronach linii kolejowej.

Niebawem, ułatwieniem dla Mielczan będzie także wybudowane przejście przez tory, łączące ul. Benedyktyńską i Szarych Szeregów. Jeszcze w kwietniu ma być ono udostępnione dla pieszych i rowerzystów.

Projekt „Rewitalizacja linii kolejowej nr 25, na odcinku Padew – Mielec – Dębica” wpisany jest w Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Dotychczas podpisano umowy na prace o wartości ponad 323 mln zł netto.

Poprzedni artykułPodkarpackie zwyczaje: Wieszanie Judasza w Wielki Czwartek
Następny artykułBył poszukiwany listem gończym. Wpadł jadąc rowerem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!